Skip links

Video Prodüksiyon

Video prodüksiyon, video yapım süreçlerinin tamamına verilen addır. Yapım anlamına gelen prodüksiyonun tamamlanması için 3 aşama gereklidir. Başarılı bir video prodüksiyon projesinin hayata geçirilmesi için bu 3 aşamanın da titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir.

Video Prodüksiyon

Pre prodüksiyon aşaması, video prodüksiyon projesinin çekimleri başlamadan önce gerçekleştirilen bir aşamadır. Bu aşama kapsamında öncelikle hedef kitle analizi, sektör analizi ve benchmarking gibi çalışmalar yapılır ve bu çalışmalardan elde edilen sonuçlar neticesinde, hem küresel iletişim trendlerine hem de ilgili marka veya kurumun hedef kitlesine ve sektörüne uygun bir konsept geliştirilir. Bu konsepte göre metin yazımı ve senaryolaştırma çalışmalarına başlanır. Seslendirme metinleri veya diyaloglar, söz konusu video prodüksiyon projesinin konseptine göre belirlenir ve ihtiyaç halinde bu konsepte uygun bire şekilde metinsel çalışmalar gerçekleştirilir. Böylece video prodüksiyon sürecinin ilk aşaması ola pre-prodüksiyon aşaması tamamlanmış olur.

Prodüksiyon aşaması, video prodüksiyon sürecinin ikinci aşamasıdır. Prodüksiyon sürecinde, pre-prodüksiyon aşamasında geliştirilen konsepte ve senaryoya göre profesyonel çekim veya görsel tasarım çalışmalarına hayat verilir. Geliştirilen konspet kapsamında gerçek görüntülere yer verilecekse senaryoya bağlı olarak video çekim işlemleri gerçekleştirilir. Söz konusu video prodüksiyon projesinde gerçek görüntülere yer verilmeyecekse, yani video sadece infografik ve motion graphics çalışmalarla oluşturulacaksa, prodüksiyon aşamasında konsept ve senaryo dahilinde görsel tasarım çalışmaları hazırlanır. Çekimlerden ve/veya görsel tasarım çalışmalarından elde edilen görüntüler sayesinde video prodüksiyon projesinin görsel stoğu tamamlanmış olur. İhtiyaç halinde hazır stok görüntüler de satın alınarak kullanılabilir. Böylece video prodüksiyon projesinin ikinci aşaması olan prodüksiyon aşaması da tamamlanır ve son aşamaya geçilir.

Post prodüksiyon, yapım sonrası anlamına gelmektedir ve video prodüksiyon süreçlerinin son aşamasını temsil eder. Önceki iki aşamada oluşturulan konsept ve görsel stok, post prodüksiyon aşamasında düzenlenir. Motion graphics artistler, prodüksiyon aşamasında gerçekleştirilen görsel tasarım çalışmalarını hareketlendirerek, konsepte uygun bir şekilde videolaştırırlar. Kurgu & montaj ve ses &müzik çalışmalarıyla post prodüksiyon aşaması da tamamlanır ve böylece video prodüksiyon sürecinin sonuna gelinir.
Başarılı bir videonun elde edilebilmesi için video prodüksiyon aşamalarının üçünün de büyük titizlikle geçirilmesi gerekir. VideoSanat, iletişim dinamiklerine ve dünya trendlerine hakim ekibi, üst düzey stüdyoları ve engin tecrübeleriyle, çözüm ortağı olduğu markala değer katan video prodüksiyon projeleri gerçekleştirir. Siz de etkili bir video prodüksiyon projeniz olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Prodüksiyon Hizmetlerimiz

TANITIM FİLMİ

Ürün, Hizmet veya kurumsal yapınızın tanıtımı için hazırlanan videolar. Özel efekt ve seslendirme ile hedef kitlenize kendiniz anlatmanın en kolay yolu.

Sayfaya Git..>

REKLAM FİLMİ

Standart reklam sunumlarında sıkılanlar için tüm medya mecralarında kullanabiliecğiniz efektif çalışmalar hazırlıyoruz.

Sayfaya Git..>

2D/3D VİDEO ANİMASYON

Ürün, hizmet veya mesajınızı 2D/3D ortamlarda kolay anlaşılır bir şekilde sunmanız için hazırlıyoruz.

Sayfaya Git..>

SOSYAL MEDYA VİDEOLARI

Sosyal medya mecralarında kullanabileceğiniz size özgün, özel efek ve animasyonlarla destekli videolarla hızlı bir şekilde beğeni ve dönüş almanızı sağlıyoruz. 

Sayfaya Git..>

KULLANIM KLAVUZLARI

Sıkıcı metin ve görseller yerine, ürününüzün nasıl en verimli şekilde kullanılabileceğini anlattığınız videolarınız, animasyon veya özel çekim teknikleri ile hazırlıyoruz. 

Sayfaya Git..>

EĞİTİM VİDEOLARI

Uzmanlığınız dahilindeki bir konuyu taliplerine en anlaşılabilir ve kalıcı olarak sunman en kolay yolu.

Sayfaya Git..>